REKLAMA

Od 20 lat wspierają przedsiębiorców z regionu

13:58, 12.01.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Dwadzieścia lat minęło od powstania Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”. Z tej okazji w Filharmonii Kaszubskiej zorganizowana została wyjątkowa gala. Wspomnieniom i podziękowaniom nie było końca.

- Środowisko gospodarcze Wejherowa długo nosiło się z zamiarem powołania do życia jednolitej organizacji gospodarczej – mówił podczas piątkowej uroczystości Leszek Glaza, wiceprezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”. - Przedsiębiorcom z naszego miasta chodziło o platformę do artykułowania swoich potrzeb, twórczych dyskusji i dbałości o własne interesy w kontaktach z organami władz państwowych. Organizacja ta miała w zamyśle być również opiniotwórczą, partnerską dla wszystkich prorozowjowych inicjatyw lokalnych. Przez dwadzieścia lat wspólnej pracy w Izbie staraliśmy się dostosowywać do zmieniającego się świata.

Regionalna Izba Przedsiębiorców „Norda” jest największą organizacją gospodarczą w regionie, która zrzesza 90 podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji, handlu i usług, zatrudniających w sumie 6 tys. osób. Pełni rolę animatora i propagatora lokalnych przedsięwzięć, promując szeroko rozumianą przedsiębiorczość i szkolnictwo zawodowe wśród mieszkańców powiatu wejherowskiego. Chętnie wspiera lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne, edukacyjne i sportowe.

- Fakt, że w dniu dzisiejszym spotykamy się na uroczystej gali dwudziestolecia Izby, wynika z wieloletniej pracy i zaangażowania wielu osób – mówił do zebranych w Filharmonii Kaszubskiej Jacek Pomieczyński, prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”. - W związku z tym chcielibyśmy wykorzystać tę szczególną okazję na złożenie podziękowań, uhonorowanie przyjaciół Izby najwyższym wyróżnieniem naszej organizacji, tj. dyplomem Granitowego Stolema.

W ten sposób członkowie zarządu Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda” podziękowali Janowi Naskręt (Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Textel), Romanowi Grzenkowiczowi (firma Almares), staroście Gabrieli Lisius, prezydentowi Krzysztofowi Hildebrandt oraz Teresie Rohde, pełniącej funkcję kierownika biura Izby.

Za całokształt pracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości miasta i regionu podziękował wszystkim przedsiębiorcom Nordy marszałek Mieczysław Struk, wręczając prezesowi Jackowi Pomieczyńskiemu pamiątkowy dyplom w formie ryngrafu. Zarząd Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda” został też wyróżniony przez starostę Gabrielę Lisius „Medalem za zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”. Dodatkowo organizacja przedsiębiorców otrzymała Medal Róży, który w imieniu prezydenta Wejherowa przedstawicielom Izby wręczyła Beata Rutkiewicz.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018