Zamknij
REKLAMA

Wielkie sprzątanie Redy

11:30, 17.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

W sobotę w Redzie odbędzie się wielkie sprzątanie brzegów rzeki Redy. Dla uczestników przewidziano gry, atrakcyjne nagrody, poczęstunek i sadzonki.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w Redzie odbędzie się akcja sprzątania brzegów rzeki Redy, której celem jest uporządkowanie zaśmieconych obszarów rzecznych w okolicach Rodzinnego Parku Miejskiego. Początek w sobotę 21 kwietnia o godzinie 10:00 na ul. Rzecznej w Pieleszewie, o 11:00 na moście na ul. Kazimierskiej, o 11:30 na ul. Olchowej i o 12:00 przy amfiteatrze.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Ekologiczna Gra Miejska z atrakcyjnymi nagrodami. Start o godzinie 12:00. Uczestnicy gry będą musieli odwiedzić wyznaczone punkty na ulicy Morskiej, Młyńskiej, Fenikowskiego, Osadniczej, Norwida, Brzechwy, Garncarskiej, Obwodowej, Spokojnej i Łąkowej i zapoznać się z powstawaniem dzikich wysypisk oraz liczbą koszy ulicznych.

Akcja zakończy się o godzinie 13:00 piknikiem w Parku Miejskim, podczas którego przewidziano szereg atrakcji w duchu ekologicznym m.in. za nakrętki i baterie będzie można otrzymać sadzonki. Zwieńczeniem akcji mają być upominki dla uczestników sprzątania, koncert orkiestry dętej oraz poczęstunek z kuchni polowej i grilla. Ponadto zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny na najdziwniejsze znalezisko śmieciowe. Organizatorzy zapewniają w punktach startowych rękawice i worki na odpady. Warto też założyć kalosze.

Organizatorami imprezy są Urząd Miejski, Fabryka Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna, Polski Związek Wędkarski i Kajakowe Meandry.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

estetaesteta

1 0

Bardzo dobrze. Tylko obok śmieci również trzeba w końcu uprzątnąć syf reklamowy, przy przelotowej jedna wielka szmaciarnia. A już na wprost wyjazdu z Auchana to chyba rekord świata w szpetocie... Niby ustawa krajobrazowa działa a szmat przybywa, a w zaszmacaniu kraju przoduje firma z Redy, ostatnio w Łężycach postawili na polu naczepę i czekają na klienta. Miałem nadzieję, że ich zaraz pogonią, ale widać piękno krajobrazu nie należy do naszych priorytetów... Graniczymy z Niemcami, może samorządowcy by podjechali zobaczyć, na czym polega czystość i elegancja, nie trzeba do wszystkiego kasy, elegancja to niezapiaszczone krawężniki, domy i płoty bez szmat reklamowych, szyldy delikatne, a nie zaraz szmata na pół elewacji ... 12:29, 18.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018