Wytańczyli mistrzowskie tytuły. Sukcesy zespołu SPIN

08:57, 18.06.2018 A.W Aktualizacja: 13:53, 18.06.2018

Członkowie Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia sezon taneczny 2017/2018 zakończyli jako trzykrotni mistrzowie Europy, czterokrotni wicemistrzowie Europy i sześciokrotni drugie wicemistrzowie Europy.

O mistrzowskie tytuły, medale i puchary młodzi tancerze zabiegali podczas Mistrzostw Europy WADF, które zorganizowane zostały w Szczecinie. Przez dwa dni reprezentanci Rumi rywalizowali w trzech stylach tanecznych, tj. jazz dance, contemporrary ballet i artistic dance show.

- Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o uczestników, jak i samą organizację – zapewniają członkowie Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia. - Oceniało nas międzynarodowe jury.

Aby zawalczyć o tytuły mistrzów Europy w różnych kategoriach tanecznych, do Szczecina tancerze zjechali się m.in. z Serbii, Ukrainy, Litwy, Czech, Finlandii, Rosji, Szwecji, Niemiec i Węgier. Grupy Spinki 1, Spinki 2 i SPIN zaprezentowały w sumie dwadzieścia choreografii, z czego aż osiemnaście znalazło się w ścisłym finale, a czternaście stanęło na podium.

- O miejsca medalowe nie było łatwo - mówi Aleksandra Borowczak, główny trener i choreograf zespołu. - Konkurencja nie dawała za wygraną. Przedostanie się w niektórych kategoriach z 1/8 finału do finału było bardzo trudne i wymagało ogromnego wysiłku od naszych tancerek. Całoroczna, ciężka praca doprowadziła nas do tego ogromnego sukcesu. Były łzy szczęścia, ale i smutku, bo nie wszystko udało się, tak jak planowaliśmy.

Ogromnym zaskoczeniem okazały się dwie solistki z najmłodszej grupy. Maja Skiba (9 lat) w solo jazz dance juveniles pokonała ponad sześćdziesiąt rywalek i w pięknym stylu zdobyła drugie wicemistrzostwo Europy. Natomiast debiutująca w solo contemporary ballet Aleksandra Grubba (11 lat) zachwyciła swoją dojrzałością i dzięki ciężkiej pracy pokonała ponad czterdzieści solistek, zdobywając tytuł wicemistrzyni Europy.