Kickbokserki zostały Mistrzyniami Polski!

08:02, 12.03.2018 K.G Aktualizacja: 10:34, 12.03.2018

Zawodniczki przywiozły złote medale z Mistrzostw Polski w formule kick-light.

Najlepsi kickbokserzy i kickbokserki zmierzyły się w miniony weekend w Kartuzach. Na starcie stanęło ponad 330 zawodników z 71 polskich klubów kickboxingu. Wśród elity znaleźli się reprezentanci wspólnej Drużyny, kierowanej przez trenera Rafała Karcz: Zuzia Kalbarczyk, Paulina Stenka (GOSRiT Luzino) oraz Karolina Barska, Karolina Młynik i Adam Wróbel (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe). Karolina Barska i Karolina Młynik są podopiecznymi Moniki Turemka z Warszawy. Startowały z ramienia Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego na zasadzie wolnego transferu.

Mieszkanki Kębłowa – Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka, podopieczne trenera Rafała Karcz w pięknym stylu wywalczyły tytuły Mistrzyń Polski 2018 juniorek. Zuzia Kalbarczyk zwyciężyła w kategorii do 65 kg, zaś Paulina Stenka w kat. do 70 kg juniorek.

Dodać należy, że Paulina Stenka obroniła tytuł sprzed roku, natomiast dla Zuzi był to wspaniały debiut w kategorii juniorek na Mistrzostwach Polski. Karolina Barska wywalczyła brązowy medal w kat. do 60 kg juniorek, wygrała dwie walki, ulegając dopiero w trzeciej. Bez medalu przedstawiciele w seniorskiej rywalizacji -  w kategorii seniorów do 79 kg Adam Wróbel, który musiał uznać wyższość przeciwnika z Legionowa oraz Karolina Młynik (65 kg), która nieznacznie uległa doświadczonej zawodniczce, która wywalczyła później Mistrzostwo Polski.

-Podziękowania również kierujemy do kibiców - rodziców i siostry Pauliny oraz Przemka Krause, którzy zorganizowali głośny doping dla dziewcząt, który poniósł nasze zawodniczki do zwycięstwa - mówi trener, Rafał Karcz.