Na Rumię nie było mocnych w siatkarskiej licealiadzie

11:57, 13.03.2018 K.G Aktualizacja: 12:06, 13.03.2018

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Wczorajsze zawody były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 26.03.2018 roku również w Rumi. W ścisłym finale naszych zawodów wystąpiły 4 najlepsze drużyny spośród 8, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, która wygrała wszystkie swoje spotkania, nie przegrywając nawet seta. Forma oraz poziom gry zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję na bardzo dobry występ w turnieju półfinałowym. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi – Halina Filińska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi.

Wyniki:

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi (Patrycja Bolin, Sandra Mazurek, Oliwia Olender, Patrycja Pranczka, Weronika Szczypior, Wiktoria Bryda, Małgorzata Budzisz, Kalina Chełmińska, Aleksandra Klank, Weronika Konefke, Zuzanna Stachewicz, opiekun drużyny – Robert Sawicki)