Kickbokserki zdobyły w Budapeszcie Puchar Świata!

07:58, 22.05.2018 Rafał Karcz / KG Aktualizacja: 10:01, 23.05.2018

Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka triumfowały w prestiżowym World Kickboxing Series.

W ubiegły weekend w stolicy Węgier, Budapeszcie, odbył się XXIV węgierski Puchar Świata w kickboxingu. W reprezentacji Polski na ten Puchar Świata, znalazły się mieszkanki Kębłowa, podopieczne trenera Rafała Karcz, Paulina Stenka oraz Zuzanna Kalbarczyk. Obie, mimo młodego wieku są bardzo doświadczonymi startowo zawodniczkami, wieloletnimi kadrowiczkami Reprezentacji Polski, najpierw w gronie kadetek, teraz juniorek. Walczyły w formułach pointfighting (najmocniej obsadzona konkurencja na tych zawodach) oraz kick-light.

Paulina Stenka, powtórzyła sukces z Austrii z kwietnia, kiedy to sięgnęła po Puchar Świata w formule kick-light. Tak też było na Węgrzech. Paulina pokonała w walkach finałowych Serbkę i Chorwatkę i zdobyła Puchar Świata juniorów do 70 kg. Podobnie jak Paulina, ogromny sukces odniosła Zuzia Kalbarczyk, która wywalczyła Puchar Świata zarówno w pointfighting, jak i w kick-light. Szczególne znaczenie ma puchar wywalczony w formule pointfighting, gdyż Polska nie mogła doczekać się złota w tak prestiżowej imprezie w formule pointfighting od bardzo dawna, co najmniej od roku 2011. Kolejnego dnia Zuzia wywalczyła Puchar w kick-light. Łącznie dziewczyny wygrały 8 pojedynków z Węgierkami,Włoszkami, Serbką, Greczynką i Chorwatką.

Obie zawodniczki trenują na co dzień w Luzinie i w Wejherowie pod opieką obecnie trenera reprezentacji Polski juniorów Rafała Karcz. Starty w prestiżowych turniejach w Austrii i na Węgrzech, a także udział w ogólnopolskich turniejach kontrolnych są celem pośrednim. Główną imprezą, do której przygotowują się kickbokserki, są Mistrzostwa Świata we Włoszech, które odbędą się w drugiej połowie września. Mistrzostwa Świata odbywają się co dwa lata i jest to największa i najważniejsza impreza kickboxingu dla kadetów i juniorów. Zarówno Paulina, jak i Zuzia wywalczyły miejsce w ścisłej Reprezentacji Polski na te Mistrzostwa, zdobywając tytuły Mistrzyń Polski 2018.

W Pucharze Świata w Budapeszcie startowało blisko 2500 zawodników z całego świata.