Zamknij

Nauczycielka na światowym zjeździe Microsoft

13:00, 19.03.2018 D.D. Aktualizacja: 13:24, 19.03.2018
Skomentuj mat.prasowe mat.prasowe

Na co dzień uczy młodzież w szkole w Gdyni. Dla Oktawii Gorzeńskiej (@eduzmieniacz) praca z uczniami to jednak nie tylko zawód. To pasja, za którą teraz została doceniona i wyróżniona tytułem najbardziej innowacyjnego edukatora na świecie. Wspólnie z firmą Microsoft, 4 wyjątkowych nauczycieli z Polski pojechało do Singapuru na światową wymianę najlepszych edukatorów. W tym roku przyjechało na nią 310 Microsoft Innovative Educator Expert’ów z 91 krajów świata.

Edukacja to dla Microsoft jeden z podstawowych obszarów, w którego rozwój firma mocno się angażuje m.in. zapewniając szkołom i uczelniom dostęp do najnowszych technologii, takich jak usługi chmurowe. Firma także aktywnie wspomaga wykładowców oraz uczniów szkoleniami, warsztatami i możliwością czerpania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami w ramach międzynarodowej społeczności 150.000 najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie.

-Uważam, że edukacja powinna odpowiadać na potrzeby czasów, w których żyjemy czyli przygotowywać młodych ludzi do życia w czasach rewolucji 4.0, co oznacza uczenie krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, kompetencji społecznych i cyfrowych. Edukacja jest moją pasją, wierzę w jej moc sprawczą, dlatego bardzo ważne jest dla mnie wprowadzanie innowacji, zmienianie kultury pracy szkoły oraz dzielenie się tym doświadczeniem z innymi – edukatorami, rodzicami oraz osobami odpowiedzialnymi za politykę oświatową - mówi Oktawia Gorzeńska, dyrektor XVII LO w Gdyni. - Udział w Singapurze to dla mnie możliwość rozwinięcia moich kompetencji cyfrowych, czerpania inspiracji, a także upowszechniania działań. Oczekuję nawiązania ciekawych kontaktów projektowych, a także wzmocnienia mojej wiary w to, co robię.

Dyrektor XVII  LO w Gdyni dodaje, że każdego dnia na fanpage’u bloga prowadzi transmisję, w czasie której opowiada na bieżąco o tym, czego się nauczyła, czym zainspirowała. Odzew rodziców i nauczycieli jest bardzo duży więc myśli, że współtowarzyszenie wirtualne wzmocni także zmianę, którą udaje się wdrażać nie tylko w środowisku, ale znacznie szerzej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%