REKLAMA

Seniorzy dbają o siebie i o miasto

11:46, 13.01.2018 | K.G
REKLAMA
Skomentuj

Rumia coraz śmielej wspiera seniorów, a inicjatywy takie jak Dzień Seniora, czy Rumska Rada Seniora pokazują, że tę grupę wiekową stać na dużą aktywność.

Co roku w październiku seniorzy obchodzą w Rumi swoje święto – do tradycji należy już to, że wypełniają oni szczelnie halę MOSiR, na której odbywa się dedykowany im koncert. W tym roku wystąpiła Halina Frąckowiak, ale nie były to jedyne atrakcje, jakie miasto przygotowało dla swoich starszych mieszkańców. Przez niemal cały dzień w Centrum Abraham na seniorów czekali m.in.: radca prawny, kosmetyczka, lekarz geriatra, a także trenerzy nordic walkingu czy fitnessu. Dodatkowo można było skorzystać z masażu klasycznego lub relaksacyjnego. Chętnych seniorów było mnóstwo, co tylko pokazuje, jak polityka senioralna Rumi wpływa na aktywność starszych mieszkańców.

Dla seniorów taniej

Dużym zainteresowaniem cieszy się także program Rumska Karta Seniora. I nic dziwnego, bo posiadając taką kartę można otrzymać zniżki nie gorsze, niż studenci czy uczniowie, a do tego można zaoszczędzić na wielu, niekiedy kosztownych usługach. Rumscy seniorzy obecnie mogą dostać nawet 30% rabatu na obiady w restauracji, 10% zniżki na zakupy w księgarni, czy 10% upustu na zakup leków w objętych programem aptekach. Dzięki Karcie Seniora tańsze są związane przeważnie ze sporym wydatkiem usługi – jeden z radców prawnych oferuje rabat w wysokości 30% na wizytę i 50% na pierwsze pismo, serwis komputerowy każdą usługę wykona o 20% taniej, a biuro rachunkowe da seniorom 90% zniżki na rozliczenia roczne. Prawdziwą gratką są też darmowe wejściówki na wybrane mecze Arki Gdynia. Atrakcyjnych rabatów jest sporo, łącznie Rumska Karta Seniorów ma aż 42 partnerów, a Urząd Miasta stara się o pozyskanie kolejnych.

Zaangażowani i aktywni

Ulg i zniżek być może by nie było, gdyby nie aktywność Rumskiej Rady Seniora. Na odbywających się raz na kwartał spotkaniach tego organu doradczego zawsze gości burmistrz, Michał Pasieczny i przewodniczący Rady Miejskiej, Ariel Sinicki. Seniorom przedstawiane są projekty miasta – zarówno te, które dotyczą ich grupy wiekowej, jak i te, które mają znaczenie dla wszystkich mieszkańców. To tutaj powstał pomysł projektu „Pasja i życie po 60-siątce”, który wygrał w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, dzięki czemu dla seniorów zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia edukacyjne i ruchowe. Widząc rosnące zaangażowanie starszych mieszkańców Rumi w sprawy społeczne miasta, można spodziewać się, że to nie ostatni projekt, w którym wzięli czynny udział.

 

(K.G)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018