Zamknij
REKLAMA

Dotacje na podłączenie

16:27, 31.12.2017 | UGW
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Gminy Wejherowo przypomina o możliwości otrzymania dofinansowania na podłączenie nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej.

O dotację można ubiegać się w ciągu 6 miesięcy od dnia oddania do użytku sieci kanalizacyjnej, do której przyłącze zostało włączone. Powyższe wynika z faktu, iż dotacje przyznawane są ze środków na ochronę środowiska, co do których wydatkowanie z budżetu powiązane musi być z szybkim osiągnięciem efektu ekologicznego. Wyjątkiem są podłączenia wymagające: wybudowania przepompowni przydomowej, sporządzenia projektu, wykonania wcinki do sieci kanalizacyjnej, gdzie termin wydłuża się do jednego roku.

Sieci oddane do użytku, dla których termin ubiegania się o dofinansowanie upływa w dniu 19 marca 2018 r.:

Gościcino - rejon ul. Orzechowej, Kwiatowej, Irysowej, Narcyzowej, Stokrotek, Jodłowej, Konwaliowej, Jałowcowej – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Łężyce - rejon ul. Dębowej, Kasztanowej, Akacjowej, Jarzębinowej, Kalinowej, Jesionowej, Cedrowej – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Sieci oddane do użytku, dla których termin ubiegania się o dofinansowanie upływa w dniu 26 kwietnia 2018 r.:

Kąpino - rejon ul. Władysława Łokietka i Stefana Batorego – w zasięgu sieci wybudowanej w 2017 r.

Informujemy, że po upływie ww. terminów nie będzie możliwe uzyskanie dofinansowania z budżetu gminy na realizację obowiązku przyłączenia nieruchomości do ww. sieci kanalizacji sanitarnej. Dla kolejno budowanych sieci Urząd Gminy Wejherowo będzie podawał informacje o terminach ubiegania się o dofinansowanie na bieżąco.

Termin dla sieci wybudowanych przez PEWIK w Bolszewie i Kąpinie rozpocznie bieg w styczniu 2018 r. Przypominamy, że wszelkie formalności związane z przyłączeniem do sieci należy realizować w PEWIK Gdynia – Biuro Obsługi Klienta, ul. Witomińska 21, 81- 311 Gdynia, tel. (58) 66 87 311 (BOK).

(UGW)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018