Zamknij
REKLAMA

Krystian W. usłyszał kolejne zarzuty

10:04, 10.01.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. arch.

Lista zarzutów Krystiana W. z Wejherowa ciągle się wydłuża. Mężczyzna ma odpowiadać za kolejne osiem przestępstw.

Pięć z zarzutów, które Krystianowi W. postawiała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, dotyczy oszustwa i usiłowania oszustwa na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. W oparciu o zebrany materiał dowodowy ustalono, że podejrzany w celu uzyskania nienależnych odszkodowań z tytułu ubezpieczenia pojazdu podał nieprawdziwe dane dotyczące pojazdu uczestniczącego w kolizji, a także doprowadził do kolizji drogowych. Nadto zgłosił kolizję, która w rzeczywistości nie miała miejsca i wprowadził w błąd przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych, co do okoliczności przebiegu zgłoszonych zdarzeń. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dwa kolejne zarzuty są czynami o charakterze seksualnym. Dotyczą usiłowania doprowadzenia małoletnich pokrzywdzonych do obcowania płciowego. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Nadto podejrzanemu prokurator zarzucił stosowanie przemocy w celu zmuszenia pokrzywdzonej do zwrotu wierzytelności. Jak wynika z informacji Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Krystian W. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

(A.W)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018