Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
18:54, 27.03.2018
Każda klientka, siedząc na fotelu fryzjerskim patrzy przed siebie. A tam powinna zobaczyć swoje odbicie w tafli lustra. Takie lustro wiszące na ścianie przy każdym stanowisku fryzjerskim, nosi swoją nazwę. Jest to konsola fryzjerska, czasem zwana też konsoletą. To nic innego jak wielofunkcyjne lustro, które oprócz odbijającej tafli posiada dodatkową powierzchnię do wykorzystania przy pracy fryzjera. To oczywiście nie jest jedyny element wyposażenia salonu, lecz z pewnością najważniejszy.
10:33, 09.01.2018
Wynagrodzenia z tytułu umów-zleceń najczęściej są ozusowane, co oznacza, że pomniejsza się je o składki na ubezpieczenia: emerytalne, rentowe, chorobowe i zdrowotne. Dodatkowo pracodawca opłaca również składkę wypadkową. Odlicza się od nich również zaliczkę na podatek dochodowy. Należności z tytułu umów o dzieło najczęściej nie są oskładkowane, ale podlegają opodatkowaniu.
10:29, 09.01.2018
Wszyscy pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i większość zleceniobiorców – to grupy podlegające ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowemu, chorobowemu i wypadkowemu. W przypadku zleceniobiorców ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. Łączny wymiar składek stanowi nieco ponad 20% wynagrodzenia brutto.
15:31, 30.11.2017
Zdarza się, że przedsiębiorca popełni błąd w zeznaniu podatkowym. Nie jest to sytuacja komfortowa, bowiem może to powodować konkretne konsekwencje prawne. Należy pamiętać, że trzeba poprawiać wszystkie błędy. W przypadku źle wypełnionych zeznań i deklaracji do skarbówki jedyną prawidłową formą zmiany już złożonych druków księgowych jest tak zwana korekta.
09:45, 30.11.2017
W wielu sytuacjach do podstawowych obowiązków podatnika oprócz składania deklaracji i opłacania kwoty podatku na rachunek bankowy organu podatkowego należy wypełnienie dodatkowych załączników. W przypadku CIT-8 przewidzianych jest ich aż pięć.
00:00, 22.11.2017
Rok 2017 to czas szerokich reform. Urzędy Podatkowe stają frontem do swoich klientów, czyli podatników wprowadzając nowe możliwości przesyłania pit przez internet. Kto skorzysta z e-deklaracji? W jaki sposób można wyciągnąć jak najwięcej korzyści z pitów online? Czy to jest bezpieczne? To i jeszcze więcej w pigułce o deklaracji PIT przez internet.
00:00, 10.11.2017
Średnia cena ubezpieczenia OC różni się w zależności od wykonywanego zawodu lub zajęcia. Kierowcy z niektórych grup zawodowych płacą o kilkaset złotych więcej niż inni uczestnicy ruchu drogowego. Kto zatem płaci najwięcej, a kto najmniej?
17:42, 27.10.2017
Przemysł kosmetyczny, jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki, zaraz obok koncernów farmaceutycznych. Każdy z nas kosmetyków używa codziennie – kobiety malują usta pomadkami, mężczyźni używają wody po goleniu. W naszym społeczeństwie, funkcjonuje powiedzenie, które mówi, ze jesteś tym, co jesz. W odniesieniu do produktów spożywczych, jest ono w pełni zrozumiałe. Czy jednak możemy z całą świadomością powiedzieć, że wiemy, z czego zrobione są kosmetyki, których używamy? Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu składniki, które najczęściej wykorzystywane są do produkcji różnego rodzaju kosmetyków.
00:00, 18.09.2017
Dekoracje okienne nadają wnętrzom charakter, a jednocześnie chronią przed ostrymi promieniami słonecznymi i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Jednym z najgorętszych trendów wciąż pozostają zasłony rzymskie. Są za razem funkcjonalne i dekoracyjne, dzięki czemu dają możliwości w wystroju wnętrza w każdym stylu.
13:33, 10.08.2017
Ważne, by praca przynosiła satysfakcję i umożliwiała rozwój zawodowy, a także osobisty. Możesz rozważyć zmianę miejsca zatrudnienia lub zawodu, jeśli czujesz, że przestałeś czerpać korzyści z tego, co robisz.
REKLAMA
13:31, 10.08.2017
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca stara się zweryfikować, czy posiadamy kwalifikacje i umiejętności, o których wspomnieliśmy w CV. Nie powinien poruszać pewnych tematów, szczególnie tych, które dotyczą życia osobistego. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, na jakie pytania nie musimy odpowiadać w trakcie spotkania z rekruterem.
13:28, 10.08.2017
Pracując w oparciu o nie, nie musimy wypełniać poleceń przełożonych. Umowy cywilnoprawne są elastyczne, ale nie zapewniają nam wielu uprawnień, z jakimi wiąże się wykonywanie obowiązków na podstawie stosunku pracy. Sprawdź, czym charakteryzuje się umowa-zlecenie.
1
10:46, 08.08.2017
Czy ktokolwiek zastanawiał się tak głębiej, czemu w pewnym wieku chcielibyśmy mieć skórę delikatną jak niemowlak?
10:18, 07.08.2017
Zakupy przez internet, stają się coraz bardziej popularne. Czynników, które w bezpośredni sposób na to wpływają, jest bardzo dużo. Przede wszystkim jednak, ważne jest to, że kupując online, oszczędzamy bardzo dużo czasu. Możemy też dokładnie zastanowić się nad tym, czy faktycznie ten produkt będzie dla nas najlepszy. Co więcej, kupowanie przez internet, jest też w dużej mierze znacznie tańsze. No właśnie – skoro tyle plusów płynie z zakupów przez internet, to dlaczego bardzo często dzieje się tak, że koszyk, mimo wejścia na stronę sklepu, jest pusty a klient niczego nie kupi? Przyczyny mogą być tutaj bardzo różne.
REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018